Sony DSX-A400BT

• funkční design
    • velký rozsah nastavení
    • horší čitelnost v cabriu při jízdě bez střechy
    • nemá integrovaný mikrofon, je potřeba připojit dodávaný kabel s mikrofonem

Zpočátku BT zlobilo, obchod Ahifi, kde jsem rádio kupoval, poradil, jak aktualizovat firmware a od té doby již několik týdnů funguje jak má :)

• , zakoupeno v Ahifi

Nejdříve jsem rádio musel při každém vypnutí a zamknutí vozu při stuštění naladit.
    Potom stačilo jen přehodit mezi sebou + ve zdířkách din. a rádio šlape super.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Snadná instalace, velmi dobrý příjem rozhlasových stanic, rychlé načítání z flešky. Snadné nastavení rádia a hlavně možnost přepojení napájecích kabelů, žlutého a červeného. Zapojení těchto kabelů ovlivňuje uchování nastavených parametrů v paměti, což někteří uživatelé bohužel nepochopili, nebo nemají potřebné znalosti. Osobně bych uvítal podsvícení knoflíku "volume", ale ostatní prvky jsou osvětlené výborně, displej je skvěle čitelný. Na rozdíl od jiných výrobků tam nesvítí žádné "ozdoby" a nehýří komediantskými barvami.

Počet kanálů
CD
1 DIN
Barva osvětlení tlačítek
Červená

Stereozařízení do automobilu Single DIN s technologií Bluetooth®, hlasovým ovládáním a vysoce výkonným zesilovačem.

• Připojení USB a Bluetooth® jedním dotykem

• velký rozsah nastavení
    • horší čitelnost v cabriu při jízdě bez střechy
    • nemá integrovaný mikrofon, je potřeba připojit dodávaný kabel s mikrofonem

• , zakoupeno v Ahifi

Potom stačilo jen přehodit mezi sebou + ve zdířkách din. a rádio šlape super.

• dobře hraje

• Funkce telefonování přes Bletooth
    • Citlivý tuner, kde jiná rádia už nehrají, tohle má stále signál
    • Display s funkcí dimmer (jas dle okolního světla)
    • Pro ovládání jsem chvilku potřeboval návod, pochvíly bylo vše jasné.
    • Montáž jednoduchá, dostanete v balení všechny potřebné kabely.
    • Červené podsvícení s možností poblikávání dle hudby (lze vypnout) vypadá skvěle.
    • Super zvuk s možností equalizerů, včetně ručního nastavení.
    • Doporučuji.
    • Chybí čeština

Super rádio za rozumné peníze. Skvělá je funkce telefonování, přijdete do auta zapnete rádio a hned se spojí s telefonem. Po prvotním nastavení,vše automaticky, nemusíte nic dělat. Tuner Sony je znám svojí citlivostí, kde jiná rádia už nehrají Sony jede dál.Skvěle čitelný display s funkcí dimmer. Má konektor DIM pokud máte v autě ISO musíte dokoupit redukci(není v balení).

• Skvělá cena
    • Hezký design
    • Funguje jak má
    • Výborný zvuk
    • Spousta funkcí i pro telefon
    • Přehrávání hudby z telefonu přes bluetooth
    • Český návod dobře popsaný
    • Tuner naladí stanice perfektně nic nešumí a nepraská jak u jiných levných výrobců

Je to výborný výrobek v této cenové relaci. Mám pasivní anténu a signál naprosto v pohodě. Jsem s ním spokojený a určitě ho doporučím.

• , zakoupeno v Ahifi

• Přehrávání písniček z mobilu L90 s Androidem fungovalo dobře a ani jsem k tomu poprvé nemusel číst návod. To ale dneska považuji za samozřejmost. I bez NFC (to sice má ale nezjistil jsem k čemu je dobré) začne autorádio samo přehrávat písničky z mobilu když mám mobil v autě.
    • Zvuk hodnotím jako dobrý.
    • Docela dost užitečných nastavení-
    • vypnutí režimu demo,
    • ztlumení jasu displeje,
    • nastavení úrovně hlasitosti z Bluetooth.
    • S přístrojem je dodávaný káblík s konektory které umožní přehození napájení pro vozy Škoda. (Zvlášť je potřeba ještě koupit anténní napáječ ISO - DIN).
    • Bluetooth hansfree taky funguje. - Nemusel jsem ani nic nastavovat. Přehrávalo to z mobilu písničku ale když jsem na mobilu vytočil číslo tak si to autorádio převzalo a uskutečnil jsem hovor. Je to slyšet hůř než přímo z mobilu ale když jsem stál na parkovišti tak jsem byl srozumitelný. Za jízdy sem zatím netestoval.
    • Najde se to překvapivě hodně co by mělo být jinak.
    • 1. Cokoli co nastavíte budete muset nastavit znovu poté co se odpojí autobaterie. To je naprosté diletanství protože non-volatile pamětí jsou už 20 let naprosto běžné a nestojí nic navíc.
    • 2. Z nějakého nepochopitelného důvodu je v továrním nastavení zapnut režim demo. Což znamená že se bez jakéhokoli důvodu na obrazovce střídají nápisy anebo tam poletují svítící kostky. Osobně to považuji v autorádiu skoro za obecné ohrožení. To že si to uvědomuje sám výrobce ilustruje fakt že zmínka o vypnutí tohot je už na obalu návodu - jako jedinné sdělení. Po vypnutí napájení musíte pochopitelně znovu do menu a vypnout - jako všechno.
    • 3. Po vypnutí zapalování se pípáním dožaduje vyndání displeje - takže další buzerátor kterými se auta jen hemží. Kdyby raději displej zkonstruovali tak aby vyndání a zandání bylo snadné. - Není. Nebo kdyby použili proti krádeži nápaditější řešení než vyndávání displeje který stejně většina lidí dá maximálně do přihrádky v palubní desce. Dneska, když jsem měl na ruce rukavice, jsem u toho pěkně nadával. Podle návodu to má jít vypnout ale prakticky se mi to nepodařilo.
    • 4. Návod neusnadňuje zapojení do auta s nestandardním zapojením ISO konektoru - jako u aut Škoda. Musel jsem stejně nakonec zkoušet.
    • 5. I po ztlumení je displey v noci příliš jasný.

Čekal jsem od Sony vychytanější výrobek. Podle mého názoru je výchozí nastavení nevhodné pro většinu zákazníků - což jse selhání konstruktérů.

• Zvuk
    • Signál tuneru
    • USB (nabíjí)
    • AUX
    • Bluetooh - perfektně fungující
    • Ovládaní
    • Display
    • Android bez problémů
    • Někomu možná nebude ladit barva podsvícení

Kupoval jsem přes internet první bylo drahší čína a bylo to strašné, vráceno do 14dnů. Druhý pokud tohle a do mojí A4 vlezlo perfektně a díky barvám podsvícení tam pasuje jako z originálu.

• vzhled, ovládání, funkce, kvalita zvuku ;-)

(y)

• Zdaleka nejlepší zvuk v této cenové kategorii
    • Bluetooth funguje bezproblémově
    • Příjem radio signálu (nejlepší v této cenové kategorii)
    • Snadné a přesné ovládání
    • Mega bass tlačítko (když budete chtít rychle ubrat basy)

Elaborátem, kterým jsem si prošel Váš zatěžovat nebudu. Nicméně se v mém autě ohřálo pár autorádií v podobné cenové hladině (2 Pioneery - do nedávna můj favorit, Alpina, Kenwood), Sony A400 je však ve všech ohledech překonávalo, že nelze doporučit nic jiného. Zvukem je o třídu jinde, než zbytek konkurence. Jednoduší ovládání si nelze představit. První párování probíhá snadno - stačí zmáčknout na tlačítko telefonu, přiložit NFC přístroj a je propojeno. Velkou pozornost si zasluhuje i příjem radio stanic - kde jiní šumí, ale Sony bez problému.