Recenze Sony DSX-A400BT

Ověřené recenze Sony DSX-A400BT

Ověřený zákazník Ahifi

Přidáno: 12. ledna 2017

Zakoupeno v Ahifi

• Přehrávání písniček z mobilu L90 s Androidem fungovalo dobře a ani jsem k tomu poprvé nemusel číst návod. To ale dneska považuji za samozřejmost. I bez NFC (to sice má ale nezjistil jsem k čemu je dobré) začne autorádio samo přehrávat písničky z mobilu když mám mobil v autě.
  • Zvuk hodnotím jako dobrý.
  • Docela dost užitečných nastavení-
  • vypnutí režimu demo,
  • ztlumení jasu displeje,
  • nastavení úrovně hlasitosti z Bluetooth.
  • S přístrojem je dodávaný káblík s konektory které umožní přehození napájení pro vozy Škoda. (Zvlášť je potřeba ještě koupit anténní napáječ ISO - DIN).
  • Bluetooth hansfree taky funguje. - Nemusel jsem ani nic nastavovat. Přehrávalo to z mobilu písničku ale když jsem na mobilu vytočil číslo tak si to autorádio převzalo a uskutečnil jsem hovor. Je to slyšet hůř než přímo z mobilu ale když jsem stál na parkovišti tak jsem byl srozumitelný. Za jízdy sem zatím netestoval.
  • Najde se to překvapivě hodně co by mělo být jinak.
  • 1. Cokoli co nastavíte budete muset nastavit znovu poté co se odpojí autobaterie. To je naprosté diletanství protože non-volatile pamětí jsou už 20 let naprosto běžné a nestojí nic navíc.
  • 2. Z nějakého nepochopitelného důvodu je v továrním nastavení zapnut režim demo. Což znamená že se bez jakéhokoli důvodu na obrazovce střídají nápisy anebo tam poletují svítící kostky. Osobně to považuji v autorádiu skoro za obecné ohrožení. To že si to uvědomuje sám výrobce ilustruje fakt že zmínka o vypnutí tohot je už na obalu návodu - jako jedinné sdělení. Po vypnutí napájení musíte pochopitelně znovu do menu a vypnout - jako všechno.
  • 3. Po vypnutí zapalování se pípáním dožaduje vyndání displeje - takže další buzerátor kterými se auta jen hemží. Kdyby raději displej zkonstruovali tak aby vyndání a zandání bylo snadné. - Není. Nebo kdyby použili proti krádeži nápaditější řešení než vyndávání displeje který stejně většina lidí dá maximálně do přihrádky v palubní desce. Dneska, když jsem měl na ruce rukavice, jsem u toho pěkně nadával. Podle návodu to má jít vypnout ale prakticky se mi to nepodařilo.
  • 4. Návod neusnadňuje zapojení do auta s nestandardním zapojením ISO konektoru - jako u aut Škoda. Musel jsem stejně nakonec zkoušet.
  • 5. I po ztlumení je displey v noci příliš jasný.

Čekal jsem od Sony vychytanější výrobek. Podle mého názoru je výchozí nastavení nevhodné pro většinu zákazníků - což jse selhání konstruktérů.

Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Ověřený zákazník Ahifi

Petr

Přidáno: 22. března 2016

Zakoupeno v Ahifi

• Super zvuk
  • Velká citlivost tuneru (tam kde už jiný tuner nehraje, Sony si drží signál)
  • Bluetooth®
  • Volání přes Bluetooth®
  • Citlivost integrovaného microfonu.
  • Nastavení přes NFC
  • Rádio si rozumí s mým Windows Phone
  • Nemá České menu
  • Jedna barva podsvícení

Jedná se o skvělý přehrávač do auta za hodně dobrou cenu a hlavně asi jediný který spolupracuje s WinPhone a bez problémů na něm funguje handsfree. Citlivost mikrofonu je skvělá, velice jednoduché nastavení a super zvuk. Tento přehrávač nahradil již starší rádio od SONY a pokud vydrží tak dlouho i tento tak super.
Všem doporučuji

Viditelnost displeje na slunci: Výborná
Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů

Sencor SCT 6011DBMR

Sencor SCT 6011DBMR