Pioneer DEH-P4100SD

• Záruční doba: 24 Měsíců

1zákazník doporučuje produkt

• viz předchozí post
      • viz předchozí post

Tenhle Pincek mě doprovázel 7let, každej den v provozu, ve dvou autech, kam jsem si ho vždycky instaloval). Je pravda, že CD mechaniku jsem použil výjimečně někdy v začátcích, pak už to vše jelo z SD karty. Tenkrát jsem si říkal, jak odolnej asi bude ten joystik, přeci jen stále jsem ho používal na listování v adresářích a pod... Po sedmi letech to rádio maká bez poruchy a výpadků, akorát je trošku odřenej čelní panel. Kdyby to šlo, mám ho v další káře znova ( ted ho mam doma v orig krabici ve skříni, je mi líto ho dávat pryč). V novém služebáku už mám integorvané radio(vč. HF a s dotykovým displejem). Pokud někdy budu kupovat rádio, pujdu zas do pionýru (s BT a HF, možná usb, nic víc není potřeba). To ovládání bylo hrozně super - dneska ve VW T5 je sice dotykovej barevnej displej ale bez koukání na něj se nedá pohybovat v adresářích , něco se dá ovládat kolečkem, na něco musíte hrabat na displej. Jo už vidíte na dipleji kdo volá, synchonizuje se seznam, muzete vytáčet a podobný věci s telefonem, což je fakt supr. Ale neni to dotažený.

Zvuk těžko hodnotit, já byl plně spokojen. Ozvučení vozu je hodně specifická oblast, záleží hlavně na reproduktorech a to čím to krmíte. Hifi je o domácim poslechu na dobré aparatuře, víme?.-). Ale nedělám si iluze o levnejch krámech, ona i kvalita výstupu levnejch intergovanejch koncáků je hodně široká. V těchhle cenovejch relacích je to spíše o komfortu ovládání a vybavením funkcemi a kvalitě (rozuměj trvanlivosti) jednotlivejch komponent rádia.

Taky si kurva lidi uvědomte, že ten hárdvér máte v autě, kde je v zimě třeba -20, v létě v palubce na slunci třeba 50. A ta strojovna musí fungovat když to valíte a ještě se zahřívaj koncový stupně....to neni prdel. takže já si pijonýra koupim klidně znova, akorát před koupí si doporučuju vyzkoušet logiku a ergonomii ovládání, i u pincku se to mezi modely různě liší, a někdy to může bejt spíš k nasrání. Vivat PIONEER .-)

• -SD slot - je to bomba, hned jsem vyhodil všechny cédla z auta, je fakt že vybrat těch skoro 16 GB nejlepší musiky a hezky to roztřídit dalo práci, ale stálo to za to
      • - již žádná pošrábaná nefunkční cédla .-))
      • -ovládání pomocí joystiku ( funkce a listování ve skladbách) - minimum kláves, ovládání je po naučení velice jednoduché
      • -zvuk
      • - dyzajn
      • - možnosti nastavení zvuku (ekvalizace, nastavení subw., dost možností jak výslednej zvuk "zprznit" :-)))
      • - rychlé odezvy na ovládání, zvláště při listování musikou z sd karty
      • - 5!!! zdrojů signálu ( usb, cd, sd, aux, tuner)
      • - přímé ovládání ipodu
      • - při nastartování vozu (VW T5) nedochází k restartu přístroje jako tomu bylo u novějšího modelu Alpine ( napájení je zapojené trvale)
      • -neumí rychle přetáčet mp3 (při přehrávání setů - soubory 100, 200 MB..., to by bylo fakt gut, ale takhle neumí přetáčet asi žádné autorádio) - myslím tím opravdu RYCHLÉ přetáčení (u tohoto radia to je cca 1minuta za 6sec)
      • - přetáčení pomocí toho joystiku je fakt nepoužitelný ( nelze dlouho držet zmačknutý joystik při jízdě)
      • - kolečko ovládání hlasitosti má hladký povrch - tot můj subjektivní dojem
      • -jen jeden výstup RCA

Doporučuji !