Alpine CDE-111R

• Nízká cena
    • Kvalita reprodukce
    • USB
    • Nemám nic proti...

Super kvalitní radio s dostatečným výkonem za nízkou cenu.

• Design, ovládání, zvuk

Je to velice špičkové rádio co se týče této cenové relace.
    Má velice pěkný design a kvalitní zpracování (display, tlačítka).
    Co se týče celkového ovládání a zvuku nemám co vytknout.
    Toto rádio mohu vřele doporučit jsem s ním spokojen a musím říct, že předčilo mé očekávání. Když tuto značku srovnám s autorádii Kenwood příjde mi o něco málo lepší právě v ovládání a zvuku. Je to mé první autorádio Alpine, předtím jsem měl ve vozech pouze Kenwood v cenových relacích 3-6 tis. a zatím tento Alpine vede!

USB port
Výstup pro subwoofer
Jack vstup
Bluetooth

CD/MP3 přehrávač s USB, novinka pro rok 2010!

1zákazník doporučuje produkt

• Nízká cena
    • Kvalita reprodukce
    • USB
    • Nemám nic proti...

Super kvalitní radio s dostatečným výkonem za nízkou cenu.

• kdyz hraje, tak hraje pekne a nesumi.
    • byly nutne dve reklamace, stale nefunguje.
    • přehrává MP3 ve špatném pořadí (neřadí podle abecedy, čísla stopy), tudíž na alba či audioknihy nepoužitelné
    • pokud název souboru s MP3 obsahuje české znaky rádio odmítá s USB diskem vůbec pracovat (UNIT ERROR)

Je to _kram_.

Koupil jsem si mistoho za stejne penize JVC KD-R611 (v ahifi.cz). Zvukove stejne, navic ma multi-color 2 radkovy displej, lepe vyresene ovladani, dalkovy ovladac a netrpi neduhy uvedenymi v sekci Proti.

• Design, ovládání, zvuk

Je to velice špičkové rádio co se týče této cenové relace.
    Má velice pěkný design a kvalitní zpracování (display, tlačítka).
    Co se týče celkového ovládání a zvuku nemám co vytknout.

• * po reklamaci opravena chyba ve FW, ted uz hraje
    • * byla nutna reklamace
    • * přehrává MP3 ve špatném pořadí (neřadí podle abecedy, čísla stopy), tudíž na alba či audioknihy nepoužitelné
    • * pokud název souboru s MP3 obsahuje české znaky rádio odmítá s USB diskem vůbec pracovat (UNIT ERROR)

Značka Alpine mi byla doporučena coby mající kvalitní zvuk, což se zdá být pravda. Bohužel výše uvedené problémy dělají z tohoto typu rádio horší než byl předchozí Sencor za 1200 Kč.

Vracím do obchodu, zkusím značku Pioneer.

Doporučení pro ostatní: nekupovat autorádio v e-shopu, je bohužel mnoho potenciálních problému, kterým snadno předejdete pokud si rádio prvně vyzkoušíte.

• výborný zvuk, vůbec nešumí
    • neprehravá MP3 alba ve správném pořadí
    • chyba ve firmware, která způsobuje že musíte buď pořád resetovat nebo v menu zapínat zesilovač (POWER IC)

dokud neopravi chybu ve FW nebrat, vracim do obchodu

• Opravdu skvělý zvuk. USB konektor pro flasku s MP3. Velmi dobrý a citlivý tuner. Poměrně snadné ovládání. Možnost rozšíření.
    • Tlačítka předvoleb stanic by mohla být větší. Alpine je značka a tak za každou rozšiřující součást pěkně zaplatíte.

Tak skvělý zvukový projev jsem nečekal. Předtím jsem měl autorádio od Sony a už bych do něj nikdy nešel. I to nejlevnější Alpine rádio hraje o mnoho lépe - má lepší zvukový projev (čisté basy, středy i vejšky). Sony mi prostě nebasovalo. 4x50W S-MOSFET je znát i na výkonu připadám si jak na koncertě.Rozdíl budete slyšet snad kdekoli, ale mnohem markantnější bude na kvalitnějších reproduktorech - třeba řada GFQ od Kicx, které na Alpine CDE-111R provozuji ve Škodě Ocatvii I.. Je možnost připojit i Subwofer přes stereo výstup a nastavit si jeho intenzitu přímo na autorádiu. Tuner mi naladil snad všechny dostupné stanice a všechny hrají stejně čistě (samozřejmě, že když vyjedete ze signálu tak už to tak čisté není :-) , ale drží do poslední chvíle). Ovládání je jednoduché a intuitivní. Můžete si dokoupit třeba bluetooth modul, různé redukce či dokonce audioprocesor, ale počítejte s tím, že za to pěkně zaplatíte.
    Tlačítka předvoleb by mohla být větší, ale je to o zvyku.

Z Alpine CDE-111R mám opravdu radost. Pro ty kdo chtějí hodně kvalitní rádio za rozumnou cenu je toto jasná volba.